Co je to půjčka pro osvč bez doložení příjmu čínská půjčka?

October 25, 2022

}

10:30

Čínská půjčka je druh dluhu, který si země může vzít z Číny na financování svých infrastrukturních projektů.Tyto úvěry mohou být nezajištěné nebo zajištěné zástavou, včetně budoucích příjmů z vývozu komodit a výnosů z projektu.

kalkulačka půjčky

Tyto půjčky však mají řadu rizik, která mohou mít dopad na půjčující země a jejich občany. Mezi nimi existuje možnost, že se tyto půjčky mohou stát „dluhovou pastí“.

Co je to čínská půjčka?

Čínská půjčka je forma financování, kterou Čína nabízí rozvojovým zemím a jejich státním podnikům. Lze jej použít k financování infrastrukturních projektů, jako jsou silnice, železnice, letiště a přístavy. Tento typ financování půjčka pro osvč bez doložení příjmu je často kritizován pro své vysoké úrokové sazby a přísné podmínky, ale podle nezávislé výzkumné organizace AidData, která sleduje globální půjčky a výdaje Číny, může být pro zadlužené země také jediným způsobem, jak získat přístup k financím. .

Od svého založení Čínská lidová republika (ČLR) nashromáždila značné mezinárodní půjčky.Patří mezi ně půjčky od čínské Eximbanky a čínská oficiální rozvojová pomoc (ODA) – včetně zvýhodněných a preferenčních exportních úvěrů.

Tyto půjčky jsou primárně poskytovány vládám jiných rozvojových zemí a jejich státním firmám na podporu jejich ekonomické diplomacie a na podporu jejich zahraničního obchodu. Tyto půjčky jsou často doprovázeny zárukami ručitele, což snižuje riziko pro čínskou banku.

V 60. letech si řada afrických zemí začala půjčovat od Pekingu na infrastrukturní projekty, jako je železnice Tazara v Guineji a vodní elektrárny v Mauritánii a Sieře Leone.Tyto projekty byly navrženy tak, aby splnily diplomatické cíle propagace čínské vize „Jedné Číny“ a podpořily její omezené obchodní ambice.

K financování těchto projektů začala čínská Eximbank a její předchůdci poskytovat širokou škálu úvěrů v zámoří, včetně úvěrových linek. Většina z nich byla bezúročná, denominovaná v renminbi a měla podmínky patnácti nebo dvaceti let s pěti až deseti lety odkladu před splátkami jistiny.

Jedním z nejzajímavějších příkladů této půjčky je ambiciózní projekt výstavby železnice mezi Čínou a Laosem. Byla předmětem mnoha diskusí a mnozí ji považují za předzvěst ambice Číny rozšířit svou globální obchodní cestu, iniciativu Belt and Road (B&R).

Podle OECD, která shromažďuje údaje o půjčkách od oficiálních věřitelů, činí celkový nárok čínské vlády na dluh rozvojových zemí více než 5 bilionů dolarů v dnešních dolarech. Více než polovina nejchudších zemí světa dluží Číně více než jakékoli západní zemi a tyto dluhy se snaží splatit. To vytváří tlak na čínskou vládu a na jejich vlastní ekonomiku, protože musí platit vyšší úrokové sazby než jiné rozvinuté země.

Jaké jsou výhody čínské půjčky?

Čínská půjčka je forma financování, kterou lze použít k rozvoji země. Lze jej získat různými způsoby, včetně půjček od bank a dalších finančních institucí v Číně.

Jednou z výhod čínské půjčky je, že ji lze použít k financování infrastrukturních projektů v rozvojových zemích, což může být přínosem pro ekonomiku dané země. To může zahrnovat výstavbu silnic, železnic a letišť.

Kromě toho lze čínskou půjčku použít i na jiné účely, jako je zlepšení přístupu k vodě a hygienickým zařízením. To může zlepšit zdraví a blahobyt země.

Nejdůležitější výhodou čínské půjčky je, že může poskytnout značné množství finančních prostředků na infrastrukturní projekty v rozvojových zemích, což může být životně důležité pro růst ekonomiky dané země. To může být užitečné zejména v případech, kdy jsou infrastrukturní projekty nedostatečně financovány, například ze strany vlád nebo soukromých investorů.

Další výhodou čínské půjčky je, že je často dostupná za nižší úrokovou sazbu než jiné formy úvěru. Může být také strukturován tak, aby nabízel flexibilnější platební podmínky a ujednání splácení než jiné druhy půjček.

Je však důležité mít na paměti, že i když to může být výhodný způsob, jak získat financování, čínské půjčky mají také své nevýhody. Mohou být například velmi tajnůstkářští a mohou vyžadovat, aby dlužníci upřednostnili splácení státem vlastněných čínských bank před ostatními věřiteli.

V konečném důsledku to může ostatním věřitelům ztížit výpočet udržitelnosti dluhu dlužníka. Kromě toho jsou čínské půjčky také vysoce strukturované a přicházejí s neobvyklými zárukami splácení.

To platí zejména pro půjčky vládám, které mají větší pravděpodobnost finančních problémů než podniky soukromého sektoru.

K překonání těchto problémů Čína zavedla řadu mechanismů kontroly rizik, včetně použití mezinárodní arbitráže a pojištění Sinosure k ochraně dlužníků před potenciálními ztrátami. Ty nejsou vždy vyžadovány, ale mohou být užitečné, zejména v případě velkých půjček.

Zatímco čínské půjčky africkým dlužníkům stále představují významný objem, v průběhu času se snižují. Je to způsobeno globální finanční krizí a také tím, že Čína přeorientovala své politické priority na více domácí zájmy.

Jak získat čínskou půjčku?

Pokud si chcete vzít čínskou půjčku, musíte vědět, kde hledat. Nejlepší místo, kde začít, je u zkušeného věřitele, který vám může poradit nejlepší úvěrovou strategii pro vaše potřeby.

Mnoho poskytovatelů úvěrů například zváží kreditní historii dlužníka a záznamy o splácení dluhu, než se zaváže k půjčce. Mohou také požádat o seznam aktiv, jako jsou akcie nebo majetek, která se používají k posouzení bonity.

Dobrý věřitel vám nabídne konkurenceschopné úrokové sazby a flexibilní podmínky splácení. Měli by také usnadnit žádost o půjčku tím, že budou nabízet online nástroje a horké linky zákaznických služeb.

Dalším užitečným nástrojem je mobilní aplikace, která vám umožní požádat o půjčku, aniž byste opustili svůj domov nebo kancelář. Některé aplikace vám dokonce umožňují porovnávat nabídky půjček od více bank.

Jednou z nejoblíbenějších čínských půjček je úvěrová linka, která vám umožní půjčit si velké částky za nízké úrokové sazby. Díky tomu si můžete koupit nábytek, auto nebo zaplatit školu. Můžete také získat půjčku proti vaší nemovitosti nebo úvěrovou linku na podnikání.

I když neexistují žádné oficiální údaje o čínských půjčkách, můžete si udělat poměrně přesný obrázek o počtu poskytovatelů půjček a výši půjček pohledem na systémy pro správu dluhových informací, bankovní výpisy nebo parlamentní zprávy. Nejdůležitější je zapamatovat si, že čínský úvěr je často nevykazován. Nejuznávanější věřitelé vynaloží veškeré úsilí, aby podávali zprávy o své činnosti.

Jak se chránit před těmito dravými aplikacemi?

Několik indických občanů bylo podvedeno těmito čínskými úvěrovými aplikacemi, které ve velkém využívají hromadné SMS, digitální reklamy, chatové posly a obchody s mobilními aplikacemi ke shromažďování uživatelských dat, jako jsou kontakty, poloha, úložiště telefonu, fotografie a videa. Data jsou zneužívána k obtěžování a vydírání dlužníků pomocí morfovaných obrázků a tvrdých postupů obnovy.

Ministerstvo vnitra Unie požádalo orgány činné v trestním řízení o naléhavá přísná opatření proti predátorským aplikacím pro půjčování. Podle zdrojů bylo zjištěno, že vykořisťují spotřebitele prostřednictvím neregulovaných mikropůjček a účtují si lichvářské úrokové sazby. Uvedla, že tyto aplikace mají vážný dopad na národní bezpečnost a ekonomiku Indie a také na bezpečnost občanů.

V dopise všem státům a územím Unie je ministerstvo vnitra vyzvalo, aby podnikly kroky proti těmto škodlivým finančním produktům.Dopis také uvedl, že z různých částí země bylo přijato velké množství stížností ohledně těchto nelegálních aplikací pro digitální půjčování, které zranitelným skupinám lidí účtují vysoké úrokové sazby, skryté poplatky a poplatky za zpracování.

Tyto podvodné úvěrové aplikace lákají důvěřivé spotřebitele atraktivními reklamami na platformách sociálních médií a účtují přemrštěné úrokové sazby za půjčky dlužníků. Věřitelé často používají donucovací metody vymáhání, jako je obtěžování, vyhrožování a oplzlé zprávy, aby vybírali poplatky od obětí, což vedlo k několika sebevraždám.

Aby toho nebylo málo, společnosti stojící za těmito podvodnými aplikacemi byly obviněny z narušení soukromí spotřebitelů, což vedlo vládu k vydání varování a zákazu těchto nelegálních žádostí o půjčky. Tyto podvodné aplikace však nadále existují a dlužníci jsou stále jejich cílem.

Je důležité poznamenat, že tyto dravé aplikace nejsou přímo regulovány indickou rezervní bankou a nemají žádné licence ani schválení od ústřední vlády. Je na platformách, jako je Google Play Store, aby tyto aplikace hlídaly.

Tyto aplikace byly spatřeny v zemích včetně Afriky, jihovýchodní Asie a Indie a jejich cílem je nabízet rychlé, plně digitální schvalování půjček za rozumných podmínek. Ve skutečnosti však lstivě využívají touhu oběti po okamžité hotovosti, aby ji chytili do predátorských úvěrových smluv, které po nich vyžadují, aby jim umožnily přístup k citlivým datům na jejich zařízeních.

Artikel Lainnya

Organization Reports Content From

!Discover the power universe of gambling den cash for yourself: history, types, cash sells, cash collectors and very...

Komentar

0 Comments